پرداخت کمک هزینه مناسب سازی مسکن و خودرو 

آخرین مطالب لرد

کمک هزینه مناسب سازی خانه و خودرو

کمک هزینه مناسب سازی مسکن و خودرو در بسیاری از کشورهای دنیا به صورت کمک هزینه مناسب سازی نبوده و بصورت پرداخت کامل است. مناسب سازی کاری تخصصی و بسیار حساس است که باید با دقت زیاد انجام شود.

تجهیزات مناسب سازی باعث می شوند احتمال بروز آسیب به فرد دارای معلولیت یا سالمندرا کم شود و همچنین راحتی و آسایش خود و اطرافیان فرد افزایش می یابد. خرید یک دستگیره کمکی توالت یا حمام می تواند از بروز انواع شکستگی جلوگیری کند. از طرفی خرید تشک ویلچر دستی یا ویلچر برقی می تواند از بروز زخم بستر جلوگیری کند.

در ادامه به خبر پرداخت کمک هزینه مناسب سازی خانه و خودرو در زنجان توجه کنید.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: در سال گذشته کمک هزینه انجام مناسب سازی در محیط زندگی و وسیله نقلیه با هدف فراهم نمودن استقلال فردی و مشارکت در فعالیتهای اجتماعی  بیش از ۳۰۰ فرد دارای معلولیت پرداخت  شده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان دکتر روح اله خدابنده لو افزود: افراد دارای معلولیت که نیازمند مناسب‌سازی مسکن و خودرو خود هستند، بعد از بررسی درخواست آنها از سوی سازمان بهزیستی، این کمک هزینه را دریافت می‌کنند.

 وی بیان کرد: به غیر از افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی سایر معلولین نیز متناسب با نوع محدودیت خود می‌توانند از خدمات مناسب‌سازی محیط منزل استفاده کنند. به طور مثال کودکان اوتیسم جهت کنترل محرک‌های محیطی از تغییراتی (نظیر پنجره‌های دو جداره عایق صدا)  جهت کنترل صدا استفاده کنند.

خدابنده لو با تاکید بر اینکه مناسب‌سازی منازل طبق دستورالعمل مالی سازمان براساس شرایط نیازمندی و سطح توانمندی مالی توانخواهان پرداخت انجام می‌گیرد، تصریح کرد: مناسب سازی محیط منزل با تغییرات در معماری و بازطراحی محیط متناسب با نوع و محدودیت های عملکرد فرد معلول انجام می پذیرد. بدیهی است بسیاری از تغییرات، نیازمند تامین تجهیزات مناسب سازی مانند بالابر، وسایل فعالیت های روزمره زندگی و تجهیزات مرتبط با معلولیت های هوشی رشدی، جسمی حرکتی، حسی و شناختی است.

مدیرکل بهزیستی در خصوص مناسب سازی خودرو افراد دارای معلولیت گفت: مددجویان واجد شرایطی که دارای گواهینامه رانندگی هستند کمک هزینه مناسب سازی خودرو دریافت می کنند

وی ادامه داد: مناسب سازی خودروی معلولان، شامل ایجاد تغییرات یا ارائه امکاناتی بر روی خودرو است، تا تردد افراد دارای معلولیت با خودروی شخصی تسهیل شود و این افراد بتوانند متناسب با قابلیت ها و محدودیت های خویش از امکانات موجود به نحو مطلوب استفاده کنند.

خدابنده لو خاطرنشان ساخت: سقف پرداخت کمک هزینه مناسب‌سازی خودروی معلولان ده میلیون تومان است و برای برخورداری از این کمک‌هزینه، فرد معلول می‌بایست تحت پوشش سازمان بهزیستی باشد.

منبع: سازمان بهزیستی کل کشور

آخرین مطالب لرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *