چرا داشتن دستگیره کمکی سالمندان و افراد دارای معلولیت ضروری است؟

آخرین مطالب لرد

دستگیره کمکی سالمندان

چرا داشتن دستگیره کمکی سالمندان و افراد دارای معلولیت ضروری است؟

دستگیره کمکی سالمندان و افراد دارای معلولیت یکی از وسایل مهم و کم هزینه در دنیای مناسب سازی و زندگی ایمن برای افراد دارای معلولیت و سالمندان است. اگر محدودیت حرکتی دارید یا از شخصی مراقبت می‌کنید که این مشکل را دارد، افزایش ثبات و تعادل فرد در سراسر محیط خانه بسیار مهم است. این امر به ویژه در حمام صدق می‌کند، جایی که بسیاری از زمین خوردن‌ها و حوادث در آن رخ می‌دهد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده گزارش می‌کند که زمین خوردن متداول‌ترین علت بستری شدن در بیمارستان و ترومای غیرکشنده است و همچنین علت اصلی آسیب‌های مهلک و کشنده است. تغییرات کوچک یا اضافه کردن تجهیزات در حمام، مانند نصب دستگیره‌های کمکی، می‌تواند کمک زیادی به جلوگیری از این حوادث کند. در اینجا به برخی از مزایای مهم و حیاتی برای نصب دستگیره‌های کمکی اشاره می‌کنیم.

افزایش ثبات، راحتی و اعتماد به نفس

افرادی که در راه رفتن و یا ایستادن دچار عدم تعادل و ثبات هستند، معمولاً هنگام راه رفتن اعتماد به نفس ندارند، به خصوص اگر در گذشته تجربه‌ی زمین خوردن داشته باشند. هنگامی که ثبات و تعادل نداشتن به دغدغه و نگرانی تبدیل می‌شود، احتمال اشتباه گام برداشتن نیز بیشتر می‌شود و همین امر منجر به زمین خوردن‌های متوالی می‌شود.

دستگیره کمکی در حمام

حمام خطرناک‌ترین منطقه‌ی خانه است، زیرا سطح آن لغزنده و سُر است و معمولاً خیلی بزرگ و جادار نیست. نصب دستگیره‌های کمکی در اطراف محیط خانه، اطراف دوش حمام، کنار توالت فرنگی و هر جای دیگری می‌تواند این امکان را برای سالمندان فراهم کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در خانه زندگی کنند و هنگام ورود به حمام اطمینان خاطر بیشتری داشته باشند.

جلوگیری از لغزش و زمین خوردن

داخل شدن به و خارج شدن از وان حمام می‌تواند منجر به حادثه شود، حتی برای افرادی که دغدغه و مشکل حرکتی ندارند. به طور بالقوه زمین خوردن حادثه‌ای است که منجر به عواقب جدی و دراز مدتی در فرد می‌شود، اما شما می‌توانید با نصب دستگیره‌های کمکی در اطراف دوش و وان حمام از این امر جلوگیری کنید. آنها از جاحوله‌ای قوی‌تر و محکم‌تر هستند، بنابراین حتی اگر تعادل خود را از دست بدهید، چنگ زدن به آنها می‌تواند به شما کمک کند تا ثبات و تعادل از دست رفته‌ی خود را بدست آوردید. سالمندانی که تنها در خانه زندگی می‌کنند می‌توانند با آرامش خاطر بیشتری به حمام بروند.

ترویج مستقل زندگی کردن سالمندان

یکی از نگرانی‌های سالمندانی که در خانه تنها زندگی می‌کنند این است که نمی‌توانند مستقل زندگی کنند. حتی گاهی در انجام کارهایی مانند حمام یا توالت رفتن به کمک نیاز دارند. با این حال داشتن یک حمام کوچک به همراه نصب دستگیره‌های کمکی در قسمت‌هایی که بیشتر در معرض استفاده قرار می‌گیرند، می‌تواند سطح استقلال آنها در زندگی را افزایش دهد و این امکان را برای سالمندان فراهم کند تا کارهای خود را به تنهایی انجام دهند.

دستگیره کمکی سالمندی

هر چه استقلال سالمندان در خانه‌ای که زندگی می‌کنند بیشتر باشد، وضعیت روانی آنها بهتر است و تمایل بیشتری به انجام فعالیت بدنی خواهند داشت. اعتقاد بر این است که انجام برخی از ساده‌ترین تغییرات در خانه می‌تواند بیشترین تأثیر را بر زندگی سالمندان داشته باشد. اعتماد به نفس معمولاً به آسانی بدست نمی‌آید، اما استفاده از محصولات و راه‌حل‌های مناسب می‌تواند سرعت بدست آوردن آن را افزایش دهد. این امر با دیدن نتایج بعد از استفاده از وسایل کمکی حاصل می‌شود.

همچنین توجه به وضعیت روحی و روانی سالمندان از اهمیت بسزایی برخوردار است و اگر تمایل به استقلال بیشتر داشته باشند، در این صورت زمان آن رسیده است که گزینه‌ها و انتخاب‌هایی برای محقق کردن خواسته‌های آنها داشته باشید. دستگیره‌های کمکی و سایر راه‌حل‌های دسترس‌پذیری ممکن است پاسخ شما باشند، بنابراین لازم است با ما در شرکت لرد تماس بگیرید تا گزینه‌های مناسب شما را به کمک خودتان بررسی کنند تا مناسب‌ترین راه‌حل و وسیله را تهیه کنید.

آخرین مطالب لرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *